O mne …

Som Ivana Králová. Joga sa stala súčasťou môjho života, aj vďaka nej sa viac ako desať rokov cítim kráľovsky.

S jogou som sa prvýkrát stretla v roku 2010, kedy nastal zlom v mojom živote. Pôvodne som si chcela zamestnať hlavu, vylepšiť kondíciu, aby som prekonala ťažšie obdobie. Ako väčšina z nás, zmenila som svoju životosprávu a pravidelne som cvičila jogu, aj napriek tomu, že patrím medzi ľudí, ktorí sa liečia na epilepsiu.

Za dvadsaťpäť rokov liečby tejto záhadnej diagnózy som sa dozvedela, že práve cvičenie jogy nie je vhodné pre nás epileptikov. Môj osobný životný príbeh je skutočnou empirickou skúsenosťou, ktorá všetky odporúčania o nepriaznivých vplyvoch cvičenia vyvracajú. Joga ovplyvňuje veľmi priaznivo koncentráciu a pôsobí upokojujúco. Môj zdravotný stav sa výrazne zlepšil, farmakologická liečba sa znížila na minimum. Cvičenie mi prináša radosť. Joga a jej vplyv na môj život, moju rodinu sa stala inšpiráciou prečo som sa rozhodla absolvovať certifikát oficiálnej inštruktorky. Vďaka rodine a priateľom, ktorí stáli pri mne, som absolvovala štyri zahraničné kongresy a workshopy na Malorke, Sardínii, v Brne a v Prahe. Bolo to najlepšie obdobie v mojom živote. Prešla som kurzom anatómie, pedagogiky ale aj histórie a filozofie jogy. Úspešne som zložila skúšky na lektorku, pretože jogy sa už nikdy nechcem vzdať. Je to najlepšie cvičenie, ktoré Vás dostane do formy a s postupom času si uvedomujete, ako mení i Vás, ako Vám pomáha nájsť to najlepšie z nás. Joga nám všetkým dáva energiu, vnútorný pokoj, pozitívne myslenie a harmóniu v duši.

Vďaka vzdelaniu a skúsenostiam nadobudnutým dlhoročnou praxou, organizujem jogové pobyty v zahraničí i na Slovensku. Spoznala som množstvo milých a inšpiratívnych ľudí. Je však nádherné, že spolu s Vami krásne chvíle zažívajú aj Vaši najbližší. Veľmi si vážim, že pri mne stoja môj priateľ Tomáš, moja rodina, ktorá ma nielen podporuje v tom čo robím, cvičia a pracujú na sebe spolu so mnou.

V praxi sa venujem rôznym štýlom jogy, najmä Power joge, Stretch joge a Bodyforming joge, Gravid joge. Všetky vediem a cvičím s láskou. Cvičenie jogy mi prináša radosť, tak sa pridajte ku mne a šírte ju so mnou ďalej.

Mnoho vecí je relatívnych. Jedna je však istá: keď s jogou začnete, už nikdy nebudete chcieť prestať.


Kategórie: Nezaradené